GIS: „Zgonów z powodu szczepionek w Polsce nie ma”. Wniosek o informację publiczną.

Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny, twierdzi publicznie, że „zgonów z powodu szczepionek w Polsce nie ma”.

Całej rozmowy można posłuchać tutaj: http://wpolsce.pl/magazyn/3358-wieczor-wpolscepl-cz1-czy-obowiazkowe-szczepienia-to-koniecznosc a cytowane zdanie pada pod koniec czternastej minuty programu.

Skoro Pan Marek twierdzi, że w Polsce zgonów powodowanych szczepionkami nie ma, to z pewnością musi mieć ku temu podstawy i z pewnością musi dysponować stosownymi dokumentami, które to potwierdzają.

Zwróćmy się więc do Pana Marka o udostępnienie tych dokumentów, aby zyskać pewność, że Pan Marek aby na pewno wie, co mówi.

***

email:
konsultacje.ep@gis.gov.pl

inspektorat@gis.gov.pl

temat maila:
wniosek o informację publiczną

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej przez Głównego Inspektora Sanitarnego (na podstawie Ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej).

Szanowny Panie Główny Inspektorze Sanitarny,

W wypowiedzi dla telewizji internetowej wpolsce.pl (audycja opublikowana w dniu 9 maja 2018) powiedział Pan, że „zgonów z powodu szczepionek w Polsce nie ma”, co oznacza, że musi Pan dysponować dokumentami, które świadczą o tym, że w Polsce nie dochodzi do zgonów dzieci w krótkim czasie od zabiegu szczepienia.

W związku z powyższym wnoszę o udostępnienie mi kopii dokumentów, które zawierają informacje uprawniające Głównego Inspektora Sanitarnego do twierdzenia, że „zgonów z powodu szczepionek w Polsce nie ma”.

Wnoszę również o udostępnienie mi następującej informacji publicznej:

 1. ile zgonów dzieci i młodzieży do 18-go roku życia miało miejsce w Polsce od 1go maja 2008r. do 1go maja 2018r?
 2. jaki odsetek spośród całkowitej liczby zgonów dzieci i młodzieży do 18-go roku życia, które miały miejsce od 1go maja 2008r. do 1go maja 2018r. stanowiły zgony, do których doszło w przeciągu najdalej kilku tygodni od poddania dziecka zabiegowi szczepienia?
 3. ile dzieci zmarło w Polsce w wyniku tak zwanej „śmierci łóżeczkowej” od 1 maja 2008r. do 1 maja 2018r?
 4. jaki odsetek spośród całkowitej liczby zgonów dzieci w wyniku „śmierci łóżeczkowej” od 1go maja 2008r. do 1go maja 2018r.  stanowiły zgony, które miały miejsce w przeciągu najdalej kilku tygodni od poddania dziecka zabiegowi szczepienia?
 5. Czy „zgonów z powodu szczepionek” nie ma wyłącznie w Polsce, czy także nigdzie na świecie nie notuje się zgonów „z powodu szczepionek”?
 6. Czy, a jeśli tak, to który urząd w Polsce prowadzi rejestr zgonów, co do których może zachodzić podejrzenie, że mogą one mieć związek z zabiegiem szczepienia?
 7. Czy w przypadku zgonu dziecka zawsze dokonuje się rutynowego sprawdzenia, kiedy dziecko zostało ostatnio poddane zabiegowi szczepienia i czy w przypadku stwierdzenia, że zgon dziecka nastąpił najdalej w przeciągu kilku tygodni od zabiegu szczepienia wstrzymuje się obrót szczepionką, która była podana temu dziecku, do czasu wykluczenia tej szczepionki jako bezpośredniej lub potencjalnie możliwej przyczyny zgonu dziecka?

Forma udostępnienia informacji publicznej: na mój adres ……………………….

Z poważaniem,
…………………………………

Print Friendly, PDF & Email

11 myśli nt. „GIS: „Zgonów z powodu szczepionek w Polsce nie ma”. Wniosek o informację publiczną.

 1. Pingback: „Zgonów z powodu szczepionek w Polsce nie ma” – ciąg dalszy urzędniczej epidemii niewiedzy | Szczepienia obowiązkowe – tego nie dowiesz się od lekarza…

 2. Aga

  Totalnie zielona w temacie dzwonię kilka lat temu do lekarza po szczepieniu, że dziecko płakało, że boli rączka, a następnego dnia dziecko przez dwa dni kulało na nóżkę po stronie szczepienia. Lekarz zapewnił mnie, że to nie ma żadnego związku ze szczepieniem, oczywiście, że ja wiedziałam, że jest, ale nie wiedziałam wtedy, że jest coś takiego jak NOP i powinnam walczyć o jego zgłoszenie. Nie przekonuje mnie fakt, że moje dziecko teraz chodzi i żyje, bo nie mam pojęcia jakie tego następstwa mogą byc widoczne za kilka lat. Także tak się zgłasza w pl NOP. Jak często dzieci tak od siebie kuleją?

  Odpowiedz
  1. digi

   Koincydencje. Święta krowa medycyny zachodniej i zajadły atak na każdego, kto ośmieli się napisać cokolwiek nie po linii „bezpieczne i skuteczne”

   Odpowiedz
 3. Sceptykon

  Przeczytaj jeszcze raz art przytoczony : NOP wg prawa to jest zbieżność czasowa, to nie jest powiklanie . Zarówno w Polsce jak i w USA. Aby wypłacić odszkodowanie wystarczy jedynie wykazać zbieżność czasową, nie przyczynowosc której zwyczajnie nie ma. Zweryfikowano to badaniami które min analizował Stowarzyszenie cochrane
  Swoją drogą to ciekawe. Wszechmocne koncerny są w stanie zapewnić właściwą procedurę wypłaty odszkodowań w przypadku pozwów z tytułu powikłań po innych lekach, a jednak w przypadku szczepionek nie są w stanie… 🙂 sympatyku pseudonauk wskaż mi orzeczenie o zgodnie SPOWODOWANYM szczepionka.

  Odpowiedz
 4. Sceptykon

  Autorze od kiedy to trzeba udowadniać „brak czegoś”. Zaczyna się od udowadniania tezy pozytywnej. Pamiętaj iz jest różnica między NOP a ze zdarzeniem powodującym cokolwiek. Wg ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi:
  Art. 2 pkt. 16 -niepożądany odczyn poszczepienny – niepożądany objaw chorobowy
  pozostający w związku czasowym z wykonanym szczepieniem ochronnym; – od „pozostający w związku czasowym….” do „spowodowanym w wyniku…” jest bardzo długa droga

  Odpowiedz
  1. szczepienie.info Autor wpisu

   Sympatyku koncernów farmaceutycznych, czy próbowałeś kiedykolwiek zgłosić niepożądany odczyn poszczepienny? Czy masz świadomość,że w Polsce niemal nie ma NOPów, bo są jedynie „zbiegi okoliczności”? Polska to unikat w skali świata, tu prawie nie ma NOPów i tym bardziej „nie ma” zgonów po szczepieniach. Nie ma, bo polski lekarz zrobi wszystko, co w jego mocy, aby nie zarejestrować zdarzenia, którego przyczyną mogła być szczepionka. Polska to raj dla koncernów farmaceutycznych. Poczekajmy więc najpierw na odpowiedź GIS na ten wniosek. Zobaczymy, co GIS wie, a czego nie wie. Wtedy będziemy się zastanawiać, czy GIS miał prawo powiedzieć to, co powiedział.

   Odpowiedz
  2. philozoph

   Sceptykonie – jeżeli w zdarzeniach występuje powtarzalność to przestają być przypadkowe. Odsyłam do podstaw statystyki.

   Odpowiedz
   1. Sceptykon

    powtarzalność tak ale jeśli jest połączona związkiem przyczynowo skutkowym, w przeciwnym wypadku mówimy jedynie o korelacji…… to ja odsyłam do podstaw statystyki :). Statystycznie większość sprawców wypadków drogowych wypija rano kawę- czy to więc picie kawy jest czynnikiem powodującym wypadki drogowe ?

    Odpowiedz
    1. Chrześcijanin

     Mam teraz pytanie do Szanowny od „Kawy” : a czy w skład Kawy wchodzi: Aluminium, rtęć, glifosat, polisorbat80, uwaga:formaldehyd, dalej nagalaza enzym białka powodujący nowotwór i np.retrowirusy, abortowane płody ? Posłucham odpowiedzi

     Odpowiedz
   2. aaaaa

    Sceptykon znawca nauki najprawdziwszej i jedynej szczepionkowej nie rozumie statystyki. Przyjacielu gdyby zamienić CI 95 na CI 99 w twojej szczepionkowej nauce wnioski z niej płynące w bardzo wielu miejscach mnożna by po prostu wyrzucić do kosza.
    Sceptykon! Naucz się na jutro na pamięć interpretacji przedziału ufności.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *