Odra jako choroba „dziesiątkująca ludzkość”? List do Dyrektora PZH

email: dyrektor@pzh.gov.pl
temat maila: odra jako choroba „dziesiątkująca ludzkość” – prośba o wyjaśnienia

Szanowny Panie Dyrektorze,

W opublikowanym na profilu szczepienia.info na platformie Facebook w dniu 10 marca 2018 roku poście, nieznany pracownik PZH-NIZP zamieścił informację sugerującą, że odra w przeszłości „dziesiątkowała ludzkość”, a post został zilustrowany zdjęciem dziecka… z NOP-em po szczepieniu przeciw ospie.

W odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, w którym wnoszono o ujawnienie personaliów urzędnika – autora przedmiotowego posta, oraz w którym wnoszono o wskazanie materiałów źródłowych, z których nieznany urzędnik PZH korzystał podając do publicznej wiadomości informację jakoby odra rzekomo należała do chorób zakaźnych, które „w przeszłości dziesiątkowały ludzkość”, Państwowy Zakład Higieny odmówił ujawnienia personaliów urzędnika powołując się na „prywatność osoby fizycznej” oraz odmówił wskazania materiałów źródłowych pozwalających twierdzić, że odra „w przeszłości dziesiątkowała ludzkość”, ponieważ w ocenie urzędu taka informacja „nie stanowi informacji publicznej w rozumieniu ustawy o dostępie do informacji publicznej”.

W związku z powyższym, odwołując się wyłącznie do Pana dobrej woli i dając Panu niepowtarzalną szansę na udowodnienie, że kierowany przez Pana urząd publikuje informacje prawdziwe, ostrzegające przed chorobami zakaźnymi, a nie zmyślone – straszące chorobami zakaźnymi aby zwiększyć zapotrzebowanie na szczepionki, uprzejmie proszę Pana Dyrektora o wskazanie źródła informacji, które opisuje odrę jako chorobę „w przeszłości dziesiątkującą ludzkość”.

Jednocześnie uprzejmie Pana Dyrektora zapytuję, czy osoby publikujące posty na profilu szczepienia.info na platformie Facebook, robią to jako „osoby fizyczne” czy jako pracownicy Państwowego Zakładu Higieny?

Oczywiście ten mój list może Pan Dyrektor pozostawić bez odpowiedzi, nie ponosząc z tego tytułu żadnych konsekwencji, jako że nie jest to ani wniosek o informację publiczną, ani skarga, ani zażalenie. Proszę jednak mieć na uwadze, że brak odpowiedzi to też odpowiedź, w dodatku pozostawiająca szerokie pole do interpretacji.

Łączę wyrazy szacunku,
……………………………………

Print Friendly, PDF & Email

2 myśli nt. „Odra jako choroba „dziesiątkująca ludzkość”? List do Dyrektora PZH

 1. Anna Ostapiuk

  Jak można publikować takie brednie? Kiedyś ludność dziesiątkowała każda byle jaka infekcja ale co w tym dziwnego, że ciągle wybuchały jakieś epidemie skoro ludzie byli niedożywieni, bez dostępu do bieżącej wody a środkiem ulicy płynął rynsztok z wszystkimi możliwymi zanieczyszczeniami. Po co to straszenie odrą, że jest bardziej zaraćliwa niż grypa, na grypę rok rocznie choruje kilka milionów Polaków a na odrę ok 100 osób bez przypadków śmiertelnych. Dla mnie takie wpisy to zwykły marketing mający na celu utrzymanie poziomu sprzedaży szczepionek a nie rzetelna informacja. Powinien się Pan wstydzić, że pozwala umieszczać takie wpisy i to pod szyldem PZH

  Odpowiedz
 2. ddd

  A.D Langmuir się w grobie przewraca.
  https://ajph.aphapublications.org/doi/pdf/10.2105/AJPH.52.Suppl_2.1

  Nie wiem co oni tam biorą w PZH ale w tworzeniu alternatywnej rzeczywistości są dobrzy. Tymczasem w środowisku mamy… szczepy odszczepionkowe wywołujące chorobę.

  Case of vaccine-associated five weeks post-immunisation British Columbia, Canada, October 2013.
  Post vaccine measles in a child with concomitant influenza, Sicily, Italy, March 2015 Excretion of vaccine strain measles virus in urine and pharyngeal secretions of a child with vaccine associated febrile rash illness, Croatia, March 2010
  Laboratory diagnosis of vaccine-asocciated measles in Zhejiang Province China, 2017
  https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1684118215008993

  Partacze w obliczu przymusu muszą zacząć płacić za powikłania.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *