O tym, jak sanepid w liście do rodziców bezpieczeństwo szczepień zachwalał…

Oto treść pisma, jakie pewien sanepid przesłał do „namierzonych” rodziców:

Przykładowe pytania, jakie należałoby sanepidowi zadać w odpowiedzi, oczywiście obowiązkowo w formie wniosku o informację publiczną:

  1. Jaka jest W POLSCE zachorowalność osób szczepionych zgodnie z PSO i nieszczepionych na autyzm, alergie, stwardnienie rozsiane, cukrzycę typu 1, przewlekłe zapalenie stawów, zespół nerczycowy oraz inne choroby przewlekłe? Jakie „wieloletnie badania i obserwacje” są prowadzone w tym kierunku w Polsce i gdzie można się zapoznać z ich wynikami?
  2. Jakie, prowadzone w Polsce, badania kliniczne potwierdzają bezpieczeństwo szczepień i w jaki sposób mogę się zapoznać z wynikami tych badań?
  3. Jaka jest umieralność dzieci szczepionych zgodnie z PSO i nieszczepionych, wraz z przyczynami zgonów?  Jakie „wieloletnie badania i obserwacje” są prowadzone w tym kierunku w Polsce i gdzie można się zapoznać z ich wynikami?
  4. Ile spośród 71 zgonów „z nieznanych przyczyn” dzieci w wieku 0-4 lata w roku 2016 miało miejsce do 4 tygodni od ostatniego szczepienia i jakie to było szczepienie?
  5. Jaka jest, za okres np. 1-1-2010 do 31-12-2017, liczba zgonów i hospitalizacji, które miały miejsce do 4 tygodni od szczepienia wraz z przyczynami tych zgonów oraz hospitalizacji?
  6. Jakie dane świadczą o tym, że dzieci szczepione zgodnie z PSO są zdrowsze, niż dzieci nieszczepione oraz że Polacy szczepieni zgodnie z PSO są zdrowsi, niż Polacy nieszczepieni?  Jakie „wieloletnie badania i obserwacje” są prowadzone w tym kierunku w Polsce i gdzie można się zapoznać z ich wynikami?
  7. Czy osoba, która w latach 1975-1991 otrzymała tylko jedną dawkę szczepionki przeciw odrze i nie chorowała na odrę, powinna dziś ponowić szczepienie przeciw odrze, czy nie ma takiej potrzeby?
  8. Ile osób zmarło na odrę w latach 1970-1974? Jaka byłaby dziś umieralność na odrę, gdyby nie było szczepionki przeciw odrze?
  9. Za pomocą jakich badań wyklucza się wrodzone niedobory odporności u noworodka przed szczepieniem BCG w pierwszych godzinach po urodzeniu?
  10. Za pomocą jakich badań wyklucza się uczulenie noworodka na którykolwiek składnik szczepionki przed szczepieniem BCG+WZWB?
  11. Jak często na zaburzenia odruchu ssania cierpią noworodki szczepione w pierwszej dobie życia oraz nieszczepione?
  12. Czy zgon dziecka na SIDS, do którego doszło 5 dni po szczepieniu, to NOP czy nie NOP?
Print Friendly, PDF & Email