Doktor Grzesiowski w akcji, czyli „dyskomfort i poczucie nękania”

Okazuje się, że medialny ekspert od szczepień i szczepionek, doktor Paweł Grzesiowski, bardzo nerwowo reaguje na zadawanie mu drogą mailową pytań o bezpieczeństwo szczepień i szczepionek. Pytanie Pana Doktora, za pomocą maila, o bezpieczeństwo szczepień, powoduje u Pana eksperta… „dyskomfort i poczucie nękania”. A już „niedajboże” jeśli kilka osób wyśle do Pana doktora listy z takimi samymi pytaniami. Bo Pan doktor uzna to za… stalking. 🙂

Oto zapis niedawnej korespondencji między jednym z rodziców obawiającym się powikłań poszczepiennych a Panem Doktorem:

***

pt., 26 paź, 19:21

do Paweł

Szanowny Panie Doktorze,

Podczas szóstej edycji konferencji „Profilaktyka lekowa” powiedział Pan o twórcach obywatelskiego projektu ustawy o dobrowolności szczepień, cytuję: „Jego twórcy chcą, aby to pacjent decydował nie tylko o tym, czy poddać siebie czy swoje dziecko szczepieniu, ale także jaki wybrać preparat, które składniki szczepionek są szkodliwe oraz co jest niepożądanym odczynem poszczepiennym. To niedorzeczne”.

Uprzejmie więc Pana Doktora zapytuję, w jaki sposób lekarz decyduje, czy śmierć dziecka 5 dni po szczepieniu, rozpoznana jako SIDS, to niepożądany odczyn poszczepienny?

Kiedy taki zgon SIDS, do którego doszło 5 dni po szczepieniu, powinien być zarejestrowany jako NOP? Zawsze, czy nie zawsze? Jeśli nie zawsze, to z jakich powodów czasami taki zgon 5 dni po szczepieniu nie powinien być zgłoszony i zarejestrowany jako NOP?

Pytam o to, ponieważ w Polsce co roku około 65 dzieci w wieku 0-1 lat umiera „z nieznanych przyczyn”, w tym 40 na SIDS.

Ufam, że w biegu między stacjami telewizyjnymi znajdzie Pan choć chwilkę czasu, aby wyjaśnić mi to zupełnie dla mnie niejasne zagadnienie.

Z poważaniem,
[…]

***

Paweł Grzesiowski <paolo@fipz.edu.pl>

pt., 26 paź, 22:27

Witam

zanim odpowiem, proszę o informację
– czy nie jest to wiadomość automatyczna
– czy jest Pani lekarzem czy osobą spoza medycyny i nauk pokrewnych

z poważaniem
.PAWEL GRZESIOWSKI, DR MED.

***

pt., 26 paź, 22:36

do Paweł

Jestem rodzicem, Panie Doktorze.

Ro-dzi-cem…

Znajduję się w dramatycznej sytuacji, ponieważ boję się szczepić ze względu na strach przed powikłaniami, ale także boję się nie szczepić, ze względu na strach przed chorobami zakaźnymi.

Czy tyle Panu wystarczy? Czy więc zasługuję na to, aby Panu – fachowcowi w dziedzinie szczepień (Pediatryczny Zespół przy MZ) – zadać takie pytania – jako kompletny laik jeśli chodzi o medycynę?

Z poważaniem,
[…]

***

Paweł Grzesiowski <paolo@fipz.edu.pl>

sb., 27 paź

Witam

a w jakim wieku ma Pan dziecko/dzieci?

z p.

.PG

***
sb., 27 paź

do Paweł

Jeszce raz przypominam pytania:

W jaki sposób lekarz decyduje, czy śmierć dziecka 5 dni po szczepieniu, rozpoznana jako SIDS, to niepożądany odczyn poszczepienny?

Kiedy taki zgon SIDS, do którego doszło 5 dni po szczepieniu, powinien być zarejestrowany jako NOP? Zawsze, czy nie zawsze? Jeśli nie zawsze, to z jakich powodów czasami taki zgon 5 dni po szczepieniu nie powinien być zgłoszony i zarejestrowany jako NOP?

Potrafi Pan na te pytania odpowiedzieć? Jeśli nie chce Pan na nie odpowiadać, to po prostu proszę mnie o tym poinformować.

Proszę się nie interesować moim dzieckiem. Nie pisałem do Pana w sprawie mojego dziecka tylko w sprawie SIDS 5 dni po szczepieniu. Pamięta Pan?

Pozdrawiam.
[…]

***

Paweł Grzesiowski <paolo@fipz.edu.pl>

sb., 2 paź, 12:50

Witam

ponieważ jest to kolejna akcja stalkingowa (otrzymałem liczne maile o TEJ SAMEJ TREŚCI), a Pan nie jest skłonny do odpowiedzi na moje pytanie, które jest ściśle powiązane z Pana lękami, to nie widzę innego wyjścia, jak przerwać tę korespondencję.

Jeśli jest Pan rzeczywiście rodzicem, zapraszam z dzieckiem na konsultację do przychodni

pozdrawiam.
PAWEL GRZESIOWSKI, DR

***

sb., 27 paź

do Paweł

W takim razie z przykrością informuję że ta nasza korespondencja zostanie opublikowana celem uswiadomienia opinii publicznej o Pana postawie, gdy ktoś Panu zadaje pytania związane z bezpieczeństwem szczepień.

To że kilkanaście osób chce Panu zadać to samo pytanie oczekując odpowiedzi, to nie stalking. Na przyszłość proszę nie używać pojęć, których znaczenia Pan nie rozumie.

***

Paweł Grzesiowski <paolo@fipz.edu.pl>

sb., 27 paź, 13:53

Witam

nie wyrażam zgody na publikację prywatnej korespondencji.

Mam nadzieję, że zna Pan konsekwencje prawne takiego działania.

z poważaniem
.PAWEL GRZESIOWSKI, DR

***

sb., 27 paź

do Paweł

Czyli nie tylko nie rozumie Pan znaczenia słowa stalking ale na temat prawa też Pan nie ma pojęcia. Dlaczego mnie to nie dziwi…

Proszę sobie poczytać i przestać się kompromitować: https://www.experto24.pl/prawo-prywatne/prawo-cywilne/dobra-osobiste/kiedy-mozna-upublicznic-korespondencje.html#.W9RxzJE9c0M

***

Paweł Grzesiowski <paolo@fipz.edu.pl>

sb., 27 paź

Witam

od lipca 2018 do chwili obecnej wysyła Pan do mnie wiadomości mailowe,

które powodują mój dyskomfort i poczucie nękania.

Wypełnia to znamiona działania opisanego w Kodeksie Karnym art. 190a.

Poinformowałem Pana i proszę o zakończenie tej korespondencji.

pozdrawiam

.PAWEL GRZESIOWSKI

***

W lipcu Pan Doktor otrzymał TE pytania: https://szczepienie.info/pytania-do-eksperta-dr-pawel-grzesiowski/ 

Tak więc pisząc do eksperta Grzesiowskiego na jego publicznie dostępny email w sprawie bezpieczeństwa szczepień (o którym tak chętnie Pan Doktor mówi do kamer i mikrofonów), należy się przygotować na oskarżenie o wywoływanie u Pana Doktora dyskomfortu i poczucia nękania. I o stalking! 🙂

Powstaje pytanie – jak pytać eksperta o bezpieczeństwo szczepień, żeby nie wywoływać u niego dyskomfortu i poczucia nękania?… 🙂

Zwłaszcza że Pan doktor pełni funkcję publiczną jako członek Pediatrycznego Zespołu Ekspertów ds. Programu Szczepień Ochronnych przy Ministrze Zdrowia…

 

Print Friendly, PDF & Email