Wniosek o informację publiczną do MZ – pytania o bezpieczeństwo PSO

Skoro producenci szczepionek nie chcą nas zapewnić, że ich szczepionki nie powodują ani raka, ani innych chorób (GSK udaje, że nie rozumie zadawanych pytań, a Sanofi z rozbrajającą szczerością przyznaje, że nie posiada wyników takich badań), to musimy zapytać urzędy odpowiedzialne za tak zwane „szczepienia ochronne”, czy program szczepień ochronnych nie zwiększa u dzieci ryzyka wystąpienia raka, chorób immunologicznych, metabolicznych, neurologicznych, psychicznych i innych.

Takim urzędem jest oczywiście w pierwszej kolejności Ministerstwo Zdrowia.

Wysyłamy więc wnioski o informację publiczną do MZ, a uzyskane w ten sposób odpowiedzi przydadzą się nam w komunikacji z sanepidem, który wzywa nas do podania dziecku szczepionek, co do których nikt nie chce nas zapewnić, że nie wywołują ani raka, ani innych nieprzyjemnych schorzeń.

Jeśli ściga Cię sanepid za odwlekanie szczepienia Twojego dziecka, to odpowiedź z ministerstwa na ten wniosek może okazać się bardzo pomocna w tłumaczeniu sanepidowi, że przecież bardzo chcesz zaszczepić dziecko, ale nikt w tym kraju nie ma odwagi aby Cię zapewnić, że szczepionki nie powodują ani raka ani innych chorób.

Więc dopóki nikt Cię o tym nie zapewni, to nie możesz ryzykować narażania dziecka na raka, na choroby neurologiczne, immunologiczne, psychiczne, metaboliczne i inne.

Rolą rodziców jest przecież chronić swoje dzieci, zamiast narażać je na zachorowanie na raka lub inne choroby…

***

Minister Zdrowia
kancelaria@mz.gov.pl
serwis@mz.gov.pl

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej przez Ministra Zdrowia (na podstawie Ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej).

W związku z koniecznością poddania mojego dziecka tak zwanym „szczepieniom ochronnym” w ramach Programu Szczepień Ochronnych (dalej: „PSO”), niniejszym wnoszę o udostępnienie mi informacji publicznej w następującym zakresie:

  • kopie dokumentów zawierających wyniki badań, które jednoznacznie dowodzą, że poddanie dziecka szczepieniom zgodnie z PSO nie podwyższa ryzyka wystąpienia u dziecka chorób metabolicznych, neurologicznych, immunologicznych, nowotworowych i psychicznych oraz potencjalnych problemów z płodnością i przedwczesnym przekwitaniem zarówno u płci męskiej i żeńskiej.
  • kopie dokumentów zawierających wyniki badań, które jednoznacznie wskazują na to, że ogólna kondycja zdrowotna dzieci poddawanych szczepieniom ochronnym w ramach PSO jest lepsza, lub przynajmniej nie jest gorsza, niż ogólna kondycja zdrowotna dzieci, które nie otrzymują szczepień w ramach PSO. Przez ogólną kondycję zdrowotną dzieci rozumiem ogólną statystyczną zachorowalność dzieci na choroby nowotworowe, immunologiczne, metaboliczne, neurologiczne, psychiczne i inne (np. schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych).

Jeśli Ministerstwo Zdrowia nie posiada w/w dokumentów, to wnoszę o wskazanie kompetentnego urzędu, który będzie w/w dokumentami dysponował i będzie je mógł udostępnić.

Jednocześnie wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, od którego uzyskam gwarancję na piśmie, że żadna ze szczepionek stosowanych w ramach PSO, ani podawana samodzielnie, ani podawana w konfiguracji z innymi szczepionkami podawanymi dziecku w ramach PSO, nie spowoduje u mojego dziecka pogorszenia jego ogólnej kondycji zdrowotnej rozumianej jako zachorowalność na choroby nowotworowe, immunologiczne, metaboliczne, neurologiczne, psychiczne i inne (np. schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych), a więc nie spowoduje podwyższenia ryzyka wystąpienia u dziecka chorób metabolicznych, neurologicznych, immunologicznych, nowotworowych, psychicznych, potencjalnych problemów z płodnością i przedwczesnym przekwitaniem zarówno u płci męskiej i żeńskiej oraz innych schorzeń  (np. schorzeń górnych i dolnych dróg oddechowych).

Alternatywnie, wnoszę o wskazanie szczepionek dopuszczonych do obrotu w Polsce i możliwych do wykorzystania w ramach PSO, których podanie dziecku nie podwyższy u dziecka ryzyka wystąpienia chorób  metabolicznych, neurologicznych, immunologicznych, nowotworowych, psychicznych, potencjalnych problemów z płodnością i przedwczesnym przekwitaniem zarówno u płci męskiej i żeńskiej oraz innych schorzeń (np. schorzeń górnych i dolnych dróg oddechowych).

Forma udostępnienia informacji publicznej: na adres ……………………………..

Z poważaniem,
…………………………………..
[imię nazwisko]

 

Print Friendly, PDF & Email