Szczepionki a bezpieczeństwo noworodka – pytania do Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwu Zdrowia zadano następujące pytanie

***

Korzystając z prawa dostępu do informacji publicznej niniejszym wnoszę o udostępnienie informacji, gdzie mogę się zapoznać z wynikami badań, które świadczyłyby o tym, że podanie dziecku szczepionki BCG w pierwszej dobie życia nie doprowadzi do zaniku odruchu ssania oraz problemów z przełykaniem pokarmu w kolejnych tygodniach życia dziecka.

Proszę o przesłanie wyników takich badań lub o informację, gdzie w internecie można się z nimi zapoznać.

***

A oto niezwykle obszerna i jakże wyczerpująca odpowiedź Ministerstwa Zdrowia, które, jakby nie patrzeć, ponosi pełną odpowiedzialność za to, że niemal każdy polski noworodek w kilka godzin po urodzeniu otrzymuje domięśniowo zastrzyk ze szczepionki przeciw gruźlicy oraz ze szczepionki przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B:

Najbardziej rozbrajająca w tym wszystkim jest bez wątpienia uwaga, że zanik odruchu ssania nie jest wymieniony w CHPL jako NOP. Czyżby w myśl zasady, że jeśli producent szczepionki nie mówi głośno o jakimś niekorzystnym dla produktu zjawisku, to ono nie istnieje?

Skoro Ministerstwo Zdrowia – które zmusza batem (kara grzywny) wszystkich rodziców do kłucia noworodków – nie posiada takich informacji, to kto ma je posiadać?

 

Print Friendly, PDF & Email

Jedna myśl nt. „Szczepionki a bezpieczeństwo noworodka – pytania do Ministerstwa Zdrowia

  1. ameritum

    odruch ssania zanika po szczepieniach w pierwszej/drugiej dobie życia. 90% matek dzieci szczepionych na naszej sali miało z tym problem. Egro adiuwanty (rtęc i aluminium) jednak uszkadzają neurony w mózgu i dziecko zdaniem lekarzy „zapomina co umiało”. Fuck dziecko kilka mcy ćwiczy odruch ssania na kciuki podczas przebywania w macicy matki! Dziecko nie zapomina takich odruchów. Żadne zdrowe dziecko nie zagłodzi się na śmierć z braku ssania. Lekarze robią z nas debili, bo liczy sie premia z wyszczepialności. Moje dziecko jest jednym z tych „zapominających”. Walcie sie z tymi szczepieniami.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *