Miesięczne archiwum: maj 2020

Szczepionki – Faza IV badań klinicznych, czyli niekończący się eksperyment z darmowymi królikami doświadczalnymi…

Popatrzcie sobie na ten obrazek:

I spróbujcie teraz odpowiedzieć sobie na pytanie:

Jeżeli szczepionka znajduje się obecnie dopiero na etapie potwierdzania bezpieczeństwa we wszystkich wskazaniach zaakceptowanych w procesie jej rejestracji, to czy można już teraz, przed zakończeniem tego „potwierdzania bezpieczeństwa” stwierdzić, że ta szczepionka jest bezpieczna we wszystkich wskazaniach zaakceptowanych w procesie rejestracji?

Po co „potwierdzać bezpieczeństwo” szczepionki, która jest bezpieczna?

Na czym polega bezpieczeństwo szczepionki wprowadzonej do obrotu, skoro ona dopiero musi przejść badania bezpieczeństwa, które dopiero potwierdzą, że ta szczepionka jest na pewno bezpieczna „we wszystkich wskazaniach zaakceptowanych w procesie rejestracji”?

Czyli najpierw w procesie rejestracji ustala się wskazania, a po wprowadzeniu do obrotu weryfikuje się, czy szczepionka jest

Szczepienia są wykonywane na Waszych dzieciach po to, aby „weryfikować wyniki” badań klinicznych prowadzonych przed wprowadzeniem szczepionek do obrotu.

Wasze dzieci są szczepione obowiązkowo aby producent szczepionki mógł się dopiero dowiedzieć, czy jego produkt jest aby na pewno bezpieczny „

Ministerstwo Zdrowia o witamine D3 i SARS-CoV-2

W nawiązaniu do udostępnionych przez świat nauki informacji o związku między niedoborem witaminy D w organizmie a ciężkim przebiegiem choroby COVID-19 wnoszę o udostępnienie mi następującej informacji publicznej:

Jaki odsetek populacji Polski to osoby z niedoborem witaminy D3?

Jakie działania podejmuje Ministerstwo Zdrowia celem uzupełniania niedoborów witaminy D3 w populacji?

Dlaczego oznaczenie poziomu witaminy D3 nie jest badaniem refundowanym?

 


Chcesz pomóc w utrzymaniu bloga szczepienie.info? Zajrzyj TUTAJ.

COVID-19 czyli aktualny stan [nie]wiedzy Ministerstwa Zdrowia

Czy Minister Zdrowia wie, ilu Polaków mogło już dawno bezobjawowo przechorować COVID-19?

Czy Polacy mogli chorować na COVID-19 w styczniu i lutym 2020, ale wtedy jeszcze uważano, że to zwykła grypa?

Ciekawe pytania?

Odpowiedź Ministerstwa Zdrowia jest jeszcze ciekawsza.

Oto pełna treść zapytania, wraz z odpowiedzią. Wnioski wyciągnijcie sobie sami. 🙂


Szanowny Panie Ministrze [Zdrowia],

Niniejszym wnoszę o informację, jaki odsetek populacji Polski to osoby, które miały już kontakt z wirusem SARS-CoV-2 i które przechowały COVID-19 bezobjawowo, lub na tyle lekko, że nie wymagało to żadnej interwencji lekarza.

Czy jest możliwe, że Polacy masowo chorowali na COVID-19 już w grudniu 2019, lub przynajmniej w styczniu i lutym 2020, ale wtedy każde takie zachorowanie diagnozowano jeszcze jako grypę lub podejrzenie zachorowania na grypę?

Jeśli nie jest to możliwe, to wnoszę o kopie dokumentów, które dają naukowe podstawy do takiego twierdzenia. Wnoszę także o udostępnienie mi kopii wyników badania, którego celem było określenie, jaki odsetek wszystkich osób po kontakcie z wirusem SARS-CoV-2 mogą stanowić w Polsce osoby, u których potwierdzono zachorowanie na COVID-19 za pomocą dedykowanych testów, a jeśli takie badanie nie zostało dotychczas wykonane, to wnoszę o wskazanie powodów, dla których Ministerstwo Zdrowia nie podejmowało dotychczas żadnych starań celem ustalenia, jaki odsetek osób po kontakcie z wirusem SARS-CoV-2 stanowią w Polsce osoby, u których potwierdzono zachorowanie na COVID-19.

Nadmieniam, że informacja, jaki odsetek osób po kontakcie z wirusem SARS-CoV-2 stanowią osoby, u których potwierdzono zachorowanie na COVID-19, pozwoliłaby ocenić rzeczywistą skalę zagrożenia ze strony tego wirusa, albowiem informacja o śmiertelności w stosunku jedynie do potwierdzonych przypadków zachorowań jest bezwartościowa dopóki nie wiadomo, w jakim stopniu wirus rozprzestrzenił się w populacji.

Ewentualnie, jeśli w ocenie Pana Ministra w Polsce jest tylko tyle osób po kontakcie z wirusem SARS-CoV-2, które chorują na COVID-19 (w tym także bezobjawowo) ile stanowi akualna na dany dzień liczba osób zarażonych podawana przez Ministerstwo Zdrowia w oficjalnych komunikatach, to wnoszę o udostępnienie kopii dokumentów (wyniki badań i analiz), które w ocenie Pana Ministra uprawniają Pana Ministra do takiej konstatacji.



Chcesz pomóc w utrzymaniu bloga szczepienie.info? Zajrzyj TUTAJ.

Koronawirus SARS-CoV-2: pytania i „odpowiedzi” :)

Czy dobrowolne podduszanie się poprzez zakrywanie twarzy szmatą w parku, na chodniku, na polnej drodze ma jakikolwiek sens?

Wniosek o informację publiczną do Ministra Zdrowia wyglądał tak:


W związku z nałożonym przez rząd nakazem podduszania siebie i swoich dzieci w „miejscach ogólnodostępnych” za pomocą szmaty okrywającej usta i nos, niniejszym wnoszę o udostępnienie mi następującej informacji publicznej:

Ile kopii wirusa SARS-CoV-2 w jednym metrze sześciennym powietrza potrzeba do skutecznego zainfekowania osoby zdrowej, która oddycha tym powietrzem?

Jakie warunki muszą być spełnione, aby rowerzysta zarażony wirusem SARS-COV-2 mógł jadąc na rowerze zarazić inną mijaną osobę?

Jakie warunki muszą być spełnione, aby przechodzień zarażony wirusem SARS-CoV-2 mógł zarazić inną osobę mijaną na otwartej przestrzeni, czyli na chodniku w ruchu pieszych, w parku, na przejściu dla pieszych?

Czy wirus SARS-CoV-2 przenosi się tylko drogą kropelkową, czy także drogą powietrzną?

Jak długo i w jakiej odległości od osoby zarażonej trzeba przebywać w parku, na placu zabaw, na chodniku, aby zarazić się wirusem SARS-CoV-2 poprzez wdychanie powietrza wydychanego przez osobę zarażoną?

Czy wirus SARS-CoV-2 znajduje się w powietrzu wydychanym przez osobę zarażoną czy tylko w aerozolu powstającym przy kichaniu lub kaszlu?

Ile kopii wirusa SARS-CoV-2 znajduje się w wydychanym powietrzu otaczającym osobę zarażoną w promieniu 1 metra od tej osoby na otwartej przestrzeni, czyli w parku, na chodniku, na placu zabaw etc.


A „odpowiedź” wygląda tak:

 

No więc czego jeszcze nierozumicie?… 🙂