Czy Ministerstwo Zdrowia zlecało badania weryfikujące tezę, że szczepienia przeciw COVID-19 są bezpieczne?

Jak myślicie – czy nasi urzędnicy wierzą na słowo producentom tych szczepionek, czy wolą sami sprawdzić, czy aby na pewno te szczepionki są bezpieczne?

Proszę – wysyłajcie takie zapytania do Ministra Zdrowia. Im więcej on dostanie takich maili, tym większa szansa, że problem zostanie zauważony.

Jeden mail nic dla nich nie znaczy, ale tysiące maili to już coś trochę innego.


email:  szczepienia-covid@mz.gov.pl

Dzień dobry.

Wnoszę niniejszym o udostępnienie wyników badań BEZPIECZEŃSTWA szczepionek przeciw COVID-19 (nie skuteczności, ale bezpieczeństwa) przeprowadzonych na podstawie danych pochodzących nie ze sztucznych badań klinicznych, tylko ze szczepień populacyjnych.

Gdzie więc znajdę wyniki takich badań, które udowadniają, że ludzie szczepieni przeciw COVID-19 statystycznie ogólnie nie umierają i nie chorują częściej, niż ludzie nieszczepieni?

Czy Minister Niedzielski zlecał przeprowadzenie takich badań na populacji Polaków szczepionych w porównaniu do populacji Polaków nieszczepionych?

Jeśli tak, to jakie to były badania i gdzie można się zapoznać z ich wynikami, a jeśli nie, to z jakich przyczyn Minister Zdrowia nie był dotychczas zainteresowany samodzielną, na podstawie naszych własnych – polskich danych z Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, weryfikacją tezy, że te szczepienia są (rzekomo) bezpieczne, ponieważ tak twierdzą producenci tych szczepionek?

Więc czy wierzymy na słowo koncernom produkującym te szczepionki, czy ufamy, ale na wszelki wypadek weryfikujemy samodzielnie – skoro mamy już olbrzymią populację 19 milionów Polaków zaszczepionych i DOPÓKI jeszcze nadal mamy olbrzymią, niemal tak samo liczną, populację odniesienia składającą się z Polaków niezaszczepionych?

Bo gdy zaszczepimy już wszystkich Polaków, to tym samym stracimy punkt odniesienia do takich badań, bo zniknie duża, a więc reprezentatywna populacja nieszczepiona, więc badania te należałoby wykonać jak najszybciej, póki nadal kilkanaście milionów dorosłych Polaków jeszcze się nie zaszczepiło.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

…………………………………..

 

 

Print Friendly, PDF & Email