Dobrowolne szczepienia przymusowe

W skrócie o czym jest ten wpis:

Jeśli nie idziesz na szczepienie, to można Ci zarzucić, że nie chcesz się szczepić. Ale jeśli pójdziesz i się dowiesz, że nie można Cię zaszczepić, to stawia Cię w zupełnie innej sytuacji…


Czasem jest tak, że patrzymy, ale nie widzimy…

I właśnie chyba nikt do tej pory nie zauważył, że nie każde szczepienie przeciw kowidowi będzie dobrowolne.

Dla lepszego zrozumienia, o czym mowa, wyobraźcie sobie taką oto sytuację: w ciemnej uliczce na samotną kobietę napada bandyta, przystawia jej nóż do gardła i mówi tak:

“Tutaj masz takie oświadczenie, że dobrowolnie oddajesz mi swój portfel. Albo to podpiszesz, albo poderżnę Ci gardło”.

Co ma zrobić kobieta? Podpisuje i oddaje portfel.

I teraz pytanie:

Czy w tej sytuacji oddała bandycie swój portfel dobrowolnie, czy pod przymusem?

No bo przecież podpisała papier, że oddaje dobrowolnie. Więc nie doszło do przestępstwa – oświadczenie, którym dysponuje bandyta, zwalnia go z odpowiedzialności.

Zaczynacie już dostrzegać analogię?

Osoby, które boją się powikłań po szczepieniu przeciw COVID-19 żyją od wielu miesięcy pod coraz większą presją, że jeśli się nie zaszczepią, to spotkają się z sankcjami – może zwolnienie z pracy, może brak dostępu do lekarza, może nauka stacjonarna tylko dla dzieci szczepionych, 500+ też może tylko dla zaszczepionych i tak dalej. Zakaz wstępu do kina, restauracji, czy może nawet do sklepu spożywczego, jeśli się nie zaszczepisz.

Tego wszystkiego u nas jeszcze nie ma. Z naciskiem na „jeszcze”, bo w innych krajach to już codzienność:

U nas póki co jest za to powszechne szczucie ludzi przeciw osobom nieszczepionym.

Osoby nieszczepione są w mediach wyzywane od „antyszczepionkowców” i nazywa się je wprost „potencjalnymi seryjnymi mordercami”:

Osoby nieszczepione już są obwiniane za „czwartą falę”, pomimo że  jeszcze jej nawet nie ma:

Jaki macie wybór?

Możecie nadal twardo odmawiać szczepienia, znosząc cierpliwie szykany, być może tracąc pracę, ale możecie również… po prostu iść na szczepienie.

Brzmi abstrakcyjnie?

To przyjrzyjcie się oświadczeniu, jakie musicie podpisać zanim dostaniecie swój wymarzony zastrzyk ze szczepionki przeciw kowidowi, a dokładnie samej jego końcówce:

Po pierwsze, wyraźnie się tutaj od Was oczekuje, że nie macie wątpliwości „do zadanych pytań” oraz że potwierdzicie uzyskanie odpowiedzi „na zadane pytania”.

Oczywiście aby mieć wątpliwości lub uzyskać odpowiedzi, to najpierw trzeba te pytania lekarzowi zadać. 🙂

Jakie to mogą być pytania?

Spokojnie – lista przykładowych pytań znajduje się tutaj: https://szczepienie.info/lista-pytan-do-lekarza-przed-szczepieniem-przeciw-covid-19/

Można sobie wybrać kilka, można też po prostu wydrukować wszystkie i zabrać je ze sobą na szczepienie, zadając po kolei każde pytanie lekarzowi. I niech odpowiada. Od tego tam jest, aby wyjaśniać Wasze wątpliwości.

UWAGA: Nikt Wam nie może zabronić zadania wszystkich tych pytań lekarzowi przed szczepieniem przeciw kowidowi.

Pytanie o bezpieczeństwo szczepionki to Wasze prawo. Po prostu z niego korzystajcie.

Może się okazać, że lekarz albo w ogóle nie będzie chciał na te pytania odpowiadać, albo odpowie, że nie wie, bo nie posiada wiedzy, informacji itp.

Zachęcam tutaj do skorzystania z dyktafonu – po prostu kładziecie dyktafon na biurku przed lekarzem i włączacie nagrywanie. Przecież zamiast notować ręcznie, to o wiele łatwiej jest nagrać odpowiedzi, których Wam udzieli lekarz.

Macie prawo do nagrywania każdej rozmowy, w której uczestniczycie – po prostu korzystajcie z tego prawa.

Jeśli lekarz powie, że nie zgadza się na nagrywanie, to już jego problem, bo to on wtedy nie udzieli Wam odpowiedzi na Wasze pytania. Nigdy nie kłóćcie się z lekarzem – nie chce odpowiadać, bo przeszkadza mu dyktafon, to nie. I koniec. Po prostu szczepienia nie będzie – z winy lekarza.

A wtedy Wasz kwestionariusz w części dotyczącej pytań do lekarza możecie już spokojnie wypełnić w taki sposób:

Czy w tej sytuacji lekarz odważy się zakwalifikować Was do tego szczepienia, skoro wyraźnie oznaczyliście, że nie wyjaśnił wszystkich Waszych wątpliwości? Jeśli tak, to po co jest ta tabelka, w której informujecie, czy Wasze wątpliwości zostały rozwiane, czy nie?

A co z samą sekcją oświadczenia o „dobrowolnym” poddaniu się szczepieniu?

Jeśli jesteś osobą, która nie przyszła się zaszczepić dobrowolnie, tylko czuje, że musi to zrobić pod presją – czyli pod przymusem, ze strachu przed szykanami albo na przykład przed zwolnieniem z pracy, to nie kłam i nie składaj fałszywych oświadczeń.

Napisz zgodnie z prawdą, że do szczepienia przystępujesz pod presją i pod przymusem, a nie dobrowolnie.

Więc po prostu skreśl to, co jest nieprawdą i napisz prawdę. Jeśli lekarz nie udzielił Ci odpowiedzi na Twoje pytania, to skreślasz cały proponowany Ci przez Rząd tekst oświadczenia. Jeśli zdarzył się cud i lekarz udzielił Ci wszystkich odpowiedzi na Twoje pytania i wyjaśnił wszystkie wątpliwości, to skreślasz tylko zdanie „Oświadczam, że dobrowolnie wyrażam zgodę na wykonanie szczepienia przeciw COVID-19.”

Pod spodem odręcznie dopisujesz ZGODNĄ Z PRAWDĄ treść Twojego oświadczenia:

Z tak wypełnionym oświadczeniem nikt Was nie dopuści do szczepienia, ponieważ w razie gdyby po szczepieniu coś się Wam stało, to oni muszą mieć na papierze wyrażoną Waszą DOBROWOLNĄ zgodę na to szczepienie, aby NIKT POZA WAMI nie poniósł konsekwencji ewentualnych szkód spowodowanych podaniem szczepionki.

Po to tam jest ta klauzula – ona wszystkich zwalnia od odpowiedzialności – oczywiście poza osobą, która się zaszczepi…

Nikt Was nie może zmusić do tego, żeby Wasza zgoda była dobrowolna, skoro nie jest dobrowolna, tylko jest przymusowa i udzielona pod presją.

Dobrowolna zgoda nie może być udzielona ani pod przymusem, ani pod presją, bo nie byłaby wtedy dobrowolna. To oczywisty absurd.

Nie jest Waszą winą, że Rząd prowadzi kampanię medialną w taki sposób, że zachęca to do agresji przeciw Wam ze strony osób, które się zaszczepiły.

Nie jest Waszą winą, że „eksperci” rządowi wręcz wprost mówią, że winę za „czwartą falę” poniosą osoby nieszczepione.

Nie jest Waszą winą, że jesteście wyrzucani z pracy, bo nie chcecie się zaszczepić.

To wszystko jest niezależne od Was.

Ale to wszystko może sprawić, że w akcie desperacji pójdziecie się zaszczepić, żeby nie być osobą szykanowaną – więc pójdziecie się zaszczepić pod przymusem, a nie dobrowolnie.

A że szczepienie z tak zmodyfikowanym oświadczeniem będzie niewykonalne, to już nie jest Wasz problem – trzeba było na Was nie wywierać presji i trzeba było Was nie szykanować…

Co więcej – może nawet dzięki temu będziecie mieć podstawy do ubiegania się w przyszłości o odszkodowanie w sądzie – jeśli chcieliście się zaszczepić pod przymusem i pod presją, ale tego szczepienia Wam odmówiono i zostaliście poddani represjom lub szykanom, ponieważ nie zostaliście zaszczepieni.

Stąd tak ważny jest ten dyktafon otwarcie położony na stole, żeby lekarz wiedział, że rozmowa jest nagrywana – jako dowód w sądzie, że chcieliście się zaszczepić, ale zostało to Wam uniemożliwione, ponieważ oczekiwano od Was, że skłamiecie, że Wasza zgoda na szczepienie jest wyrażona dobrowolnie, a nie pod presją i pod przymusem.

Jeśli będziecie nagrywać z ukrycia, to sąd może takiego dowodu nie dopuścić, więc nie warto ryzykować.

Kończąc to krótkie opracowanie, proszę i apeluję – nie dajmy sobą manipulować. Szczepmy się na kowid, ale po wyjaśnieniu wszystkich naszych wątpliwości (lista pytań do lekarza) i przede wszystkim uczciwie, czyli bez kłamania, że nasza zgoda na szczepienie jest dobrowolna – jeśli jest wyrażona pod presją i pod przymusem.

Jeśli nie zostaniecie dopuszczeni do szczepienia, bo uczciwie przyznajecie, że Wasza zgoda na szczepienie nie jest dobrowolna, ale jest wyrażona pod presją i pod przymusem, to wtedy już nie jest Wasz problem, że do szczepienia nie doszło.

Wtedy to już jest wyłącznie problem tych, którzy doprowadzili do presji i do szykan wobec Was.

Trzeba było nie szykanować i nie szantażować. Po prostu…

 

Do pobrania i wydruku:  zmodyfikowana wersja kwestionariusza z oświadczeniem woli o przymusowym szczepieniu

 

 


Jeśli uważasz, że to, co piszę, jest użyteczne i pomocne, to pomóż mi w utrzymaniu bloga szczepienie.info – szczegóły TUTAJ.

Print Friendly, PDF & Email