Szczepienie pod presją – czyli aby się zaszczepić, to musisz skłamać, że szczepisz się dobrowolnie.

Wszechobecna nagonka na osoby, które boją się szczepienia przeciw COVID-19, doprowadziła do paradoksu: jeśli zastraszona i zapluta przez swoje otoczenie osoba sceptyczna wobec szczepionek przeciw kowidowi ma już dość szykan i nie chce się szczepić, ale czuje, że wbrew swojej woli musi się zaszczepić aby uniknąć nienawiści ze strony osób zaszczepionych lub na przykład aby nie wylecieć z pracy, to nie ma innego wyjścia i musi skłamać, że szczepi się dobrowolnie.

Bo jeśli uczciwie przyzna, że do szczepienia przystępuje pod presją i pod przymusem, a nie dobrowolnie, to nie zostanie zaszczepiona.

Oto dowód: zapytałem Ministerstwo Zdrowia, gdzie mogę się zaszczepić przeciw COVID-19, jeśli uczciwie oświadczę, że szczepię się pod przymusem.

„Wnoszę o wskazanie punktu szczepień przeciw COVID19, w którym będę się mógł zaszczepić zgodnie z prawdą oświadczając, że nie szczepię się z własnej woli, tylko pod presją i pod przymusem.”

W odpowiedzi dowiedziałem się, że szczepienia przeciwko COVID-19 są „całkowicie dobrowolne”.

A świstak siedzi i zawija je w te sreberka…

Oto wszystkie linki podane w tym mailu przez Ministerstwo, gdyby ktoś chciał się z tym bliżej zapoznać:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie
https://szczepienia.pzh.gov.pl/szczepionki/covid-19
https://szczepienia.pzh.gov.pl/szczepionki/covid-19/?strona=7#jaka-jest-skutecznoscszczepionek-mrna-przeciw-covid-19
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/bezpieczenstwo
https://szczepienia.pzh.gov.pl/szczepionki/covid-19/?strona=6#jakie-dzialania-niepozadane-moga-wystapic-po-szczepionce-mrna
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/


Powyższa „odpowiedź” uzyskana z Ministerstwa Zdrowia pokazuje, że „System” się kompletnie „wysypuje” w sytuacji, gdy nie chcesz się szczepić, ale musisz się zaszczepić, aby uniknąć szykan i ograniczeń nakładanych na osoby wyzywane przez „wiodące media” od „antyszczepionkowców”.

Co ciekawe, nawet gdy już rząd wprowadzi przymusowe szczepienie na kowid, które oczywiście będzie nazywane „obowiązkowym”, to nadal będziecie musieli przed szczepieniem podpisać oświadczenie, że szczepicie się „dobrowolnie”, więc nadal każdy, kto szczepi się wbrew swojej woli i pod przymusem nie będzie mógł być zaszczepiony – no chyba że skłamie, że szczepi się dobrowolnie.


W kolejnym mailu zadałem Ministerstwu Zdrowia szczegółowe pytania dotyczące problemu „fikcyjnej dobrowolności” szczepienia przeciw kowidowi:

Jaka norma prawna wymaga, aby przed szczepieniem osoba szczepiona wyraziła dobrowolną zgodę na szczepienie wg treści oświadczenia na kwestionariuszu wstępnego badania przesiewowego przed szczepieniem przeciw COVID-19?

Jaka norma prawna wymaga, aby przed szczepieniem osoba szczepiona oświadczyła, że zostały jej przekazane informacje dotyczące szczepienia i je zrozumiała oraz że zostały jej udzielone odpowiedzi na wszystkie zadane pytania i odpowiedzi zostały zrozumiane?

Czy w przypadku, gdy osoba, która chce się zaszczepić przeciw COVID-19, zada lekarzowi pytania bezpośrednio dotyczące szczepionki i bezpieczeństwa szczepienia, ale lekarz nie udzieli odpowiedzi na te pytania, to szczepienie może zostać wykonane, czy nie może? Jeśli może, to w jakim celu treść oświadczenia zawiera potwierdzenie, że odpowiedzi zostały udzielone?

Czy treść oświadczenia o „dobrowolnym wyrażeniu zgody” może zostać dowolnie zmieniona przez osobę, która chce się zaszczepić, czy jest to treść z góry narzucona i nie wolno jej zmieniać? Jeśli nie wolno jej zmieniać, to jaka norma prawna tego zabrania?

Czy szczepienie może zostać wykonane, jeśli w kwestionariuszu osoba, która ma być zaszczepiona, oświadczy, że ma wątpliwości do zadanych pytań oraz że nie uzyskała odpowiedzi na zadane pytania?

Czy szczepienie może zostać wykonane, jeśli osoba, która ma się zaszczepić, dokona następującej modyfikacji treści oświadczenia?

W odpowiedzi otrzymałem informację, że… odpowiedzi w ogóle nie będzie, bo to nie jest wniosek o informację publiczną:

Czyli nie chcą odpowiedzieć, bo musieliby przyznać rację, że jeśli ktoś przystępuje do szczepienia pod przymusem, to nie może zostać zaszczepiony.

No ale przecież to jest bardzo dobra informacja dla osób, które nie chcą się szczepić, ale muszą się zaszczepić i nie chcą kłamać, że szczepią się dobrowolnie… 🙂

 


Jeśli uważasz, że te informacje są użyteczne i pomocne, to pomóż mi w utrzymaniu bloga szczepienie.info – szczegóły TUTAJ.

 

 

Print Friendly, PDF & Email