Jan Bondar – Rzecznik GIS

Oto Jan.

Jan jest rzecznikiem Głównego Inspektora Sanitarnego.

Jan oświadczył niedawno w telewizji internetowej wpolsce.pl, że w roku 2016 w Polsce były tylko trzy ciężkie odczyny poszczepienne.

Nie bądź jak Jan. Odpowiadaj na pytania. 🙂

***

Dzień dobry.
Dlaczego wczoraj w telewizji wpolsce.pl oświadczył Pan publicznie, że w roku 2016 w Polsce były jedynie 3 (słownie: TRZY) ciężkie NOP-y?

Jako rzecznik GIS powinien Pan chyba znać treść Raportu Rocznego Prezesa URPL za rok 2016? Co tam jest napisane w tabeli 4.4 na stronie 39?

Tak zupełnie przy okazji pozwolę sobie zapytać, czy w Pana ocenie śmierć na SIDS 3 dni po szczepieniu ZAWSZE zostanie zgłoszona jako ciężki NOP? A czy każda hospitalizacja z powodu zapalenia płuc 10 dni po szczepieniu zostanie zgłoszona jako NOP? Czy każde zapalenie ucha 2 dni po szczepieniu zostanie zgłoszone jako NOP?

W roku 2016 zanotowano w Polsce 71 zgonów dzieci w wieku 0-4 lata, gdzie przyczyny tych zgonów nie zostały określone (kategorie R95-R99 w raporcie GUS – mam nadzieję, że nie trzeba Panu, jako rzecznikowi GIS, tłumaczyć, co to są za kategorie i z jakiej klasyfikacji pochodzą?).

Moje pytanie jest następujące:

Ile z tych zgonów miało miejsce nie dalej jak do 4 tygodni od szczepienia?

Zdaje Pan sobie sprawę z tego, że brak danych do odpowiedzi na powyższe pytanie o zgony dzieci „z przyczyn nieznanych” ośmiesza zupełnie sens gromadzenia danych o NOP-ach przez PZH? A przecież to właśnie na raporty PZH o NOP-ach powoływał się Pan wczoraj w rozmowie z panią Sochą.

Z poważaniem,
[…]

***

***

Szanowny Panie Rzeczniku,
czy będziemy się teraz przerzucać łączami do stron internetowych?
ja też mogę podać adres strony w odpowiedzi na Pana adres strony PZH:
I co teraz będzie?
W jakim celu podaje mi Pan adres raportu PZH, skoro nie macie bladego pojęcia (łącznie z PZH) jaki odsetek NOP-ów podlega rejestracji?
Czy Pan próbował chociaż zrozumieć pytania, które Panu zadałem?
Czy jako rzecznik GIS rozumie Pan, że nie ma Pan prawa mówić, że „w Polsce w roku 2016 były trzy ciężkie odczyny” bo powinien Pan mówić, co najwyżej „w Polsce w roku 2016 ZAREJESTROWANO trzy ciężkie odczyny poszczepienne, a ile ich wszystkich było, to nie wiemy”?
Jeszcze raz:

czy w Pana ocenie śmierć na SIDS 3 dni po szczepieniu ZAWSZE zostanie zgłoszona jako ciężki NOP? A czy każda hospitalizacja z powodu zapalenia płuc 10 dni po szczepieniu zostanie zgłoszona jako NOP? Czy każde zapalenie ucha 2 dni po szczepieniu zostanie zgłoszone jako NOP?

W roku 2016 zanotowano w Polsce 71 zgonów dzieci w wieku 0-4 lata, gdzie przyczyny tych zgonów nie zostały określone (kategorie R95-R99 w raporcie GUS – mam nadzieję, że nie trzeba Panu, jako rzecznikowi GIS, tłumaczyć, co to są za kategorie i z jakiej klasyfikacji pochodzą?).

Ile z tych zgonów miało miejsce nie dalej jak do 4 tygodni od szczepienia?

Proszę o odpowiedź na moje pytanie a bezwartościowy z punktu widzenia statystyk NOP raport PZH znam od bardzo dawna i nie o niego pytałem.
No chyba że poda mi Pan łącze do strony, na której znajdę statystyki zgonów i hospitalizacji do 4 tygodni po szczepieniu, wraz z przyczynami tych zgonów i hospitalizacji, to wtedy bardzo chętnie się z tym zapoznam.
Natomiast, jak Pan doskonale powinien wiedzieć, Główny Inspektor Sanitarny na pytanie „ile zgonów co roku ma miejsce w Polsce do 4 tygodni od szczepienia?” zgodnie z prawdą odpowie, że nie wie.
I to samo odpowie, gdyby go zapytać o hospitalizacje do 4 tygodni od szczepienia.
Mam rację?
Proszę o odpowiedzi na moje pytania.
Z poważaniem,
[…]

***

***

A czy ja dobrze kojarzę, że źródłem danych dla PZH jeśli chodzi o NOP-y jest Państwowa Inspekcja Sanitarna, czyli jakby organ, którego zasadniczo to Pan jest rzecznikiem?

Dlaczego nie chce Pan odpowiedzieć na pytania, które Panu zadałem?
Jeśli nie zna Pan odpowiedzi na te pytania, to proszę się nie wstydzić – niewiedza to nie wstyd, jedynie sztuką jest się do tej niewiedzy przyznać…
To nie rzecznik PZH mówił publicznie, że w Polsce „były trzy” ciężkie odczyny w roku 2016, tylko mówił to Pan – rzecznik GIS.
Dlatego pytam Pana jako rzecznika GIS – sprawdzam po prostu, czy Pan rozumie, co Pan publicznie mówi.
Proszę wskazać, gdzie w dokumencie, do którego adres mi Pan podał, znajdę odpowiedzi na moje pytania, które Panu zadałem.
Nr strony i nazwa tabeli. Poproszę.
Sprawdzam, czy Pan wie, na jakie dane Pan się powołuje. Po prostu.
Z poważaniem,
[…]

 

***

 


Strona szczepienie.info istnieje aby pomagać rodzicom w podejmowaniu świadomych decyzji o szczepieniu ich dzieci.

Jeśli uważasz, że to, co robię, jest potrzebne i chcesz pomóc mi w utrzymaniu tej strony, to możesz:

Zrobić darowiznę na kwotę 10zł: kliknij TUTAJ
Zrobić darowiznę na kwotę 20zł: kliknij TUTAJ
Zrobić darowiznę na kwotę 50zł: kliknij TUTAJ
Zrobić darowiznę na kwotę 100zł: kliknij TUTAJ

Lub możesz regularnie (czyli co miesiąc) wspierać mnie kwotą 10, 20 lub 50zł zostając Patronem strony szczepienie.info i korzystając z przywilejów Patrona: https://patronite.pl/szczepienie-info

Print Friendly, PDF & Email