Zaszczep się wiedzą „obala mity” czyli wprowadza w błąd.

Trudno powiedzieć, co (i jak często) obalają osoby publikujące posty na tubie propagandowej koncernów farmaceutycznych pod nazwą „Zaszczep się wiedzą” (słowo kluczowe: Infarma), ale na pewno nie obalają mitu, że to rodzice muszą dopilnować, aby NOP u ich dziecka został przez lekarza zgłoszony.

Wręcz przeciwnie: „Zaszczep się wiedzą” utrwala owy mit, publikując taką oto grafikę sugerującą, jakoby to na rodzicach spoczywał ciężar zgłoszenia NOP:

Powyższa grafika to nic innego, jak prymitywna manipulacja, ponieważ rola rodziców w zgłaszaniu NOP jest zupełnie drugorzędna. To lekarz,  jeśli bada dziecko, które właśnie zachorowało, powinien zawsze bezwzględnie zapytać, kiedy to dziecko było ostatnio szczepione, żeby wychwycić każdy NOP. Lub jeśli stwierdza zgon…

Gdyby autorem tej grafiki kierowały szczere intencje, to wyglądałaby ona mniej więcej tak:

Gdy dziecko niespodziewanie umrze kilka dni po szczepieniu, to rodzice najczęściej nie mają głowy, aby przypilnować, czy lekarz zgłosił NOP, czy go nie zgłosił. Życia ich dziecku to już nie przywróci. A często rodzice po prostu nie wiedzą, że to był NOP i że ten zgon powinien być zgłoszony przez lekarza jako ciężki NOP do sanepidu.

To profesjonalista medyczny, czyli lekarz stwierdzający zgon, albo przyjmujący do szpitala dziecko z sepsą, z zapaleniem płuc czy z jakimkolwiek innym stanem chorobowym wymagającym hospitalizacji, powinien zawsze bezwzględnie zapytać rodziców, kiedy dziecko było ostatnio szczepione. Tylko wtedy mamy gwarancję, że wykryty zostanie każdy NOP.

Dlaczego więc „Zaszczep się wiedzą” nie napisze tego wprost, uświadamiając lekarzy, że to wyłącznie od nich zależy, czy system zgłaszania NOP będzie wiarygodny, czy tak jak obecnie – nadal będzie pokracznym potworkiem, który gromadzi obecnie zupełnie nieprzydatne dane o NOP-ach zgłoszonych, podczas gdy równocześnie nikt w Polsce nie ma bladego pojęcia, jaki odsetek wszystkich NOP stanowią te, które lekarze zgłosili do inspekcji sanitarnej.

To właśnie dzięki partactwu, a czasem być może nawet i dzięki umyślnemu działaniu lekarzy polegającemu na celowym i świadomym niezgłaszaniu NOP-ów, nikt w Polsce nie wie, jak często dzieci umierają wkrótce po szczepieniu i jakie są przyczyny tych zgonów.

Czy „Zaszczep się wiedzą” chce, aby ten stan trwał nadal?

 

 


Projekt szczepienie.info istnieje wyłącznie dzięki Waszemu wsparciu finansowemu.

Bez Waszej pomocy ta strona nie przetrwa. Po prostu.

https://zrzutka.pl/2at4jf/wplac

Wsparcie 10zł miesięcznie przez 3 miesiące (kwota 30zł) – kliknij TUTAJ
Wsparcie 10zł miesięcznie przez 6 miesięcy (kwota 60zł) – kliknij TUTAJ
Wsparcie 10zł miesięcznie przez rok (kwota 120zł) – kliknij TUTAJ

https://patronite.pl/szczepienie-info

Jednorazowa darowizna na kwotę 10zł: kliknij TUTAJ

 

 

Print Friendly, PDF & Email