Zgłaszalność NOP – pytania do Ministra Zdrowia

Email wysłany. Pozostaje czekać na odpowiedź. 🙂


Date: czw., 9 lut 2023 o 13:42
Subject: „chcę zrozumieć” [zgłaszalność NOP]
To: Ministerstwo Zdrowia <kancelaria@mz.gov.pl>, <urpl@urpl.gov.pl>

Dzień dobry.
Poniżej odpowiedź NIZP PZH na pytanie, czy zgony do 28 dni od szczepienia należy zgłaszać jako NOP.

NIZP potwierdza, że w przypadku zgonu z powodu np. zawału, udaru, zapalenia płuc lub covid-19 należy zgłosić NOP, jeśli do zgonu doszło do 28 dni od szczepienia.

W związku z powyższym uprzejmie proszę o wyjaśnienie, ponieważ chciałbym zrozumieć, dlaczego prawie żaden taki zgon nie jest przez lekarzy w Polsce zgłaszany jako NOP, skoro powinien być zgłoszony. Bo skoro nie są jako NOP zgłaszane zdarzenia, które należało zgłosić jako NOP, to w moim rozumieniu system „monitorowania bezpieczeństwa szczepień” jest jedną wielką fikcją, a w zasadzie jest wręcz po prostu czymś w rodzaju oszustwa nastawionego na fałszowanie danych o bezpieczeństwie szczepień.

Chcę zrozumieć, czy lekarz, który fałszuje dane o bezpieczeństwie szczepień poprzez odmowę zgłoszenia jako NOP zgonu na zawał serca, do którego doszło po kilku dniach od szczepienia, ponosi za to jakąś odpowiedzialność, czy żadnej?

Chcę zrozumieć, skąd wiadomo, czy szczepionki są bezpieczne, jeśli prawie żaden zgon, który powinien być zgłoszony jako NOP, nie jest zgłaszany jako NOP?

Z góry dziękuję za pomoc w ramach akcji „Chcę zrozumieć. Porozmawiajmy o szczepieniach na Covid-19”.

 

———- Forwarded message ———
Od: Informacja Publiczna <informacja.publiczna@pzh.gov.pl>
Date: śr., 5 sty 2022 o 10:24
Subject: FW: zgon do 28 dni od szczepienia

Szanowny Panie,

występowanie zdarzeń medycznych (np. zgonów) w przebiegu chorób ostrych lub przewlekłych w okresie 30 dni od szczepienia, zgodnie z definicją powinno być zgłoszone jako zdarzenie niepożądane powiązane czasowo ze szczepieniem. W związku z powyższym odpowiedzi na Pana pytania e-mailowe z dnia 27.12.2021 r. brzmią: tak, należy zgłosić.

Z poważaniem

Biuro Dyrektora


Sent: Monday, December 27, 2021 1:28 PM
To: Sekretariat GIS <sekretariat@gis.gov.pl>; Ministerstwo Zdrowia <kancelaria@mz.gov.pl>; Biuro Dyrektora NIZP PZH-PIB <dyrektor@pzh.gov.pl>; Paradowska-Stankiewicz Iwona <istankiewicz@pzh.gov.pl>; Augustynowicz Ewa <eaugustynowicz@pzh.gov.pl>; urpl@urpl.gov.pl; gif@gif.gov.pl
Subject: zgon do 28 dni od szczepienia

Dzień dobry.

Czy zgon z powodu COVID-19 powinien być zgłoszony jako NOP, jeśli do zgonu doszło przed upływem 28 dni od szczepienia?

Czy zgon z powodu udaru powinien być zgłoszony jako NOP, jeśli do zgonu doszło przed upływem 28 dni od szczepienia?

Czy zgon z powodu zawału serca powinien być zgłoszony jako NOP, jeśli do zgonu doszło przed upływem 28 dni od szczepienia?

Czy zgon z powodu zapalenia płuc powinien być zgłoszony jako NOP, jeśli do zgonu doszło przed upływem 28 dni od szczepienia?

Czy zgon z nieznanej przyczyny powinien być zgłoszony jako NOP, jeśli do zgonu doszło przed upływem 28 dni od szczepienia?

Z góry dziękuję za pomoc.

Print Friendly, PDF & Email