Państwowy Zakład Higieny ogranicza wolność wypowiedzi – przerwijmy ten haniebny proceder

Jeśli chcesz przyłączyć się do akcji, która ma na celu zakończyć proceder skandalicznej cenzury uprawianej przez Państwowy Zakład Higieny na profilu szczepienia.info na Facebooku, to wyślij swoją skargę do Dyrektora PZH, do wiadomości Najwyższej Izby Kontroli.

Jako załącznik do maila dodaj poniższy dowód rzeczowy w postaci zrzutu z ekranu komentarza, który jako uznany przez PZH za niewygodny, został usunięty, jak setki innych podobnych komentarzy.

Liczny udział w tej akcji być może zainteresuje i pobudzi do działania Najwyższą Izbę Kontroli.

Aby pobrać ten obrazek na dysk, kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „zapisz grafikę jako…”.

Poniżej proponowana treść skargi do Dyrektora PZH (temat maila np. „skarga”).

***

Dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny
dr n. med. Grzegorz Juszczyk
dyrektor@pzh.gov.pl

Do wiadomości:
Najwyższa Izba Kontroli
nik@nik.gov.pl

Szanowny Panie Dyrektorze,

Być może po prostu Pan tego nie wie, ale podlegli Panu pracownicy zajmują się ograniczaniem wolności wypowiedzi, poddając cenzurze komentarze publikowane na publicznym forum, jakim jest profil szczepienia.info na platformie Facebook.

Godne podkreślenia jest, że kasowane są komentarze merytoryczne, absolutnie pozbawione treści wulgarnych, nie zachęcające do dyskryminacji lub do nienawiści. Usuwane są więc komentarze, które nie łamią żadnych zasad publikowania treści na platformie Facebook, zgodne z regulaminem platformy Facebook.

W załączeniu przykład komentarza (jeden z wielu setek podobnych, wykasowanych przez PZH komentarzy), który został wczoraj usunięty przez nieznaną mi osobę administrującą profilem szczepienia.info

Niniejszym składam skargę na oburzające postępowanie osób odpowiedzialnych za ograniczanie wolności wypowiedzi, którego wobec własnych obywateli dopuszcza się publiczny urząd NIZP-PZH i wnoszę o niezwłoczne wyciągnięcie konsekwencji służbowych wobec osób, które w mojej ocenie hańbią w ten sposób nie tylko wizerunek Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, ale także wizerunek urzędnika w służbie swoim obywatelom.

Jednocześnie niniejsze zgłoszenie przekazuję do wiadomości Najwyższej Izby Kontroli, którą być może zainteresują praktyki ograniczania wolności wypowiedzi, której swój czas służbowy poświęcają pracownicy Państwowego Zakładu Higieny.

Z poważaniem,
………………………
Print Friendly, PDF & Email

2 myśli nt. „Państwowy Zakład Higieny ogranicza wolność wypowiedzi – przerwijmy ten haniebny proceder

 1. digi

  Szczepionkowe sloppy science i niepostawione hipotezy w szczególności w długim okresie. Każdy z elementarną wiedzą z metod ilościowych śmieje się w kułak.
  Serio, to bardzo zabawne dopóty, dopóki cię nie dopadną cię osobiście toniczno-kloniczne wątpliwej jakości doznania w kilkanaście godzin po podaniu preparatu, a na drugi dzień nie dowiesz się, że to była koincydencja. Zdenerwowany, agresywny lekarzyna po 6 latach zdobywania wiedzy encyklopedycznej nie rozumiejący estymacji przedziałowej już następnego dnia powie ci, żebyś nie kwestionował i nie podważał jego wiedzy. Wiedzy nabytej w wyniku szczepionkowej indoktrynacji z kompletnym nierozumieniem ryzyka jako zmiennej losowej.
  Ah te szczepionkarskie szacunki dot. powikłań będące efektem „badań klinicznych” na najlepiej przebadanych preparatach z wielkościami próby, na okoliczność których każdy statystyk wywraca oczami.
  Żeby tylko o wielkość próby chodziło. Stawianie karety przed końmi w szczepionkowej sloppy science też jest na porządku dziennym. Ktoś potrafi wytłumaczyć racjonalnie fakt podawania innej szczepionki w miejsce placebo?
  I tak leci szczepionkowy kabarecik. Ostatnio w polskim kurwidołku szczepień nawet preparaty przegrzane są bezpieczne. Z definicji.A priori. Press’tytutka Solecka mijająca się wielokrotnie z faktami obiektywnymi w swojej doskonałej Goebbelsowskiej- szczepionkowej narracji(nie mówiąc o błędach logicznych) w każdym swoim artykule napisze nawet na tę okoliczność kolejny PR’owy pean na cześć – tym razem nie świętej krowy szczepionki – największej zdobyczy medycyny zarządzającej objawami a uciemiężonego Ciemięgi.

  Odpowiedz
 2. Marek

  Chyba każdy z nas słyszał zapewniania o tym jak dobrze i/lub rygorystycznie badane są szczepionki. Ostatnio nawet mieliśmy okazję słuchać lub czytać słowa ekspertów o tym jak bezpieczne są szczepionki nawet gdy są przeznaczone do utylizacji.

  W poniższym artykule przyjrzymy się temu, co jest określane mianem „Złotego standardu” w koncepcji Medycyny Opartej na Dowodach, oraz jak ma się to do badań bezpieczeństwa szczepionek.

  Podaje przykłady czasu trwania badań bezpieczeństwa jakim poddawane szczepionki, aby wejść na rynek. Dla przypomnienia są to produkty, które mają „znacznie szersze wskazania do stosowania niż typowe leki, co zwiększa wymagania dotyczące ich bezpieczeństwa” oraz „ich produkcja jest zdecydowanie bardziej skomplikowana od produkcji leków chemicznych.

  -Szczepionka IPOL firmy Sanofi Pasteur przeciw polio
  Czas obserwowania efektów ubocznych: 48 godzin
  Podawano równocześnie ze szczepionką DTP, która w Afryce zwiększała śmiertelność dzieci 10-krotnie

  -Szczepionka Energix B przeciw wzw B firmy GSK – podawana noworodkom w pierwszej dobie życia
  Czas obserwowania efektów ubocznych: 4 dni
  Jako placebo użyto jakąś pochodną osocza

  -Szczepionka Recombivax HB przeciw wzw B firmy Merck
  Czas obserwowania efektów ubocznych: 4 dni
  Porównywano 3 dawki Recombivax HB z 2 dawkami Recombivax HB

  -TWINRIX przeciw wzw A i B firmy GSK
  Czas obserwowania efektów ubocznych: 4 dni
  Grupa kontrolna dostała szczepionkę ENGERIX-B i HAVRIX

  -Szczepionka Act-HIB firmy Sanofi Pasteur przeciw Hib
  Czas obserwowania efektów ubocznych: 48 godzin
  Porównywano Act-HIB + DTP versus grupa kontrolna której podano szczepionkę przeciw WZW typu B + DTP

  -Infanrix (DTaP) firmy GSK przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi.
  Czas obserwowania efektów ubocznych: 8 dni
  Grupie kontrolnej podano szczepionkę DTP lub nie było wcale grupy kontrolnej.

  -Szczepionka Boostrix (Tdap) firmy GSK przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi
  Czas obserwowania efektów ubocznych: 15-31 dni
  Grupa kontrolna miała szczepionkę Td lub ADACEL (Tdap – błonica, tężec i krztusiec) lub DECAVAC (tężec i błonica) lub coś innego

  -Szczepionka Gardasil firmy Merck przeciw brodawczakowi ludzkiemu (HPV)
  Czas obserwowania efektów ubocznych: 14 dni

  https://szczepienia.wybudzeni.com/2018/03/12/czy-szczepionki-to-najlepiej-przebadane-produkty/

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *